Rafał Żak

Rafał Żak – jestem psychologiem, psychoterapeutą behawioralno-poznawczym (w trakcie certyfikacji) oraz psychoonkologiem.

Bogatą wiedzę i teorię zapewniły mi między innymi Uniwersytet Warszawski, Centrum Terapii CBT EDU, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej oraz Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie.

Z kolei doświadczenie praktyczne zdobywałem, pracując jako psycholog w renomowanych warszawskich placówkach pomagających osobom zmagającym się z problemami psychologicznymi. Między innymi na oddziale psychiatrycznym dziennym Szpitala Wolskiego im. dr Anny Gostyńskiej, w II Klinice Psychiatrycznej (Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego), w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim na oddziale całodobowym, a także w psychiatrycznym oddziale dziennym Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego.

Miałem także okazję współpracować ze Szpitalem Czerniakowskim, w którym pomagałem przede wszystkim pacjentom oddziałów neurologicznego, ortopedycznego i internistycznego.

Współpracowałem również z Zakładem Psychologii Lotniczej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej.

W swojej pracy zawsze kieruję się kodeksem etycznym psychologa.

Specjalizuję się w terapii indywidualnej osób dorosłych.

Pracuję w nurcie terapii behawioralno-poznawczej (CBT), co pozwala mi na położenie nacisku na obustronną współpracę między terapeutą i klientem.

Pomagam między innymi osobom zmagającym się z depresją, zaburzeniami osobowości, chorobą afektywną dwubiegunową, a także doświadczającym lęku (w tym uogólnionego). Ponadto osobom z rozpoznaniem choroby nowotworowej (i ich rodzinom).

Psycholog Rafał Żak

W pracy dbam również o wzmacnianie wewnętrznego potencjału człowieka oraz umocnienie w nim wpływu oraz racjonalnej oceny rzeczywistości.

Stale poddaję się superwizji i cały czas podnoszę swoje kwalifikacje, kontynuując kurs terapii w centrum szkolenia CBT oraz uczestnicząc w kursach i studiach podyplomowych, ciągle rozszerzając zakres moich kompetencji, aby jeszcze lepiej móc pomóc osobom, z którymi pracuję.

Będę budował razem z Państwem nowe adaptacyjne sposoby myślenia, rozwiązywał Państwa problemy, a także przyglądał się bardzo wnikliwie ważnym dla Państwa sytuacjom z życia, aby wypracować jak najlepsze sposoby działania.

Nasza wspólna praca nie będzie ustawać wraz z końcem sesji, gdyż poprzez tzw. prace domowe będą mieli Państwo okazję jeszcze lepiej przyswoić i przepracować rzeczy, nad którymi pracujemy na sesjach, co pozwoli na jeszcze szybsze i skuteczniejsze osiągnięcie wspólnie ustalonego celu.

Do usłyszenia i zobaczenia!
Rafał Żak