Psychoterapia on-line

Psychoterapia on-line to rozwiązanie łączące w sobie tradycyjną wiedzę psychoterapeutyczną z nowoczesnymi kanałami komunikacji. Dzięki wykorzystaniu internetu lub telefonu pacjent może pozostać w kontakcie ze swoim terapeutą mimo tego, że fizycznie dzielą ich nawet tysiące kilometrów.

Największym autem terapii w tej formie jest komfort pacjenta, który może kontaktować się z psychoterapeutą z dowolnego miejsca – przestrzeni, w której czuje się swobodnie i bezpiecznie. To doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z problemem ograniczonej mobilności oraz ludzi niepełnosprawnych. Współcześnie świetnie sprawdza się również w przypadku emigrantów, którzy chcą uczestniczyć w sesjach z polskim terapeutą i osób, dla których częste zmiany miejsca zamieszkania są wpisane w specyfikę wykonywanego zawodu.

Na Bezproblemowo.pl psychoterapię zdalną możesz podjąć w trzech formach:
– rozmowy za pośrednictwem Skype,
– korespondencji mailowej lub
– rozmowy telefonicznej.

Każda z nich gwarantuje pełną dyskrecję w kontakcie z terapeutą i dużą elastyczność w doborze dogodnych godzin sesji. Terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym zakłada również pracę własną pacjenta pomiędzy kolejnymi sesjami. Pacjent otrzymuje od terapeuty materiały, których przepracowanie może stanowić temat do rozmowy podczas kolejnej sesji. Rozwiązania zadań mogą być także komentowane mailowo, co zapewnia interakcję między obiema stronami także poza terminami spotkań.

Psychoterapia przez internet jest coraz popularniejsza wśród pacjentów, a dla wielu z nich jedyną dostępną formą terapii. Co istotne i dowiedzione przez liczne badania naukowe, psychoterapia on-line jest równie efektywna jak terapia bezpośrednia.