Niezidentyfikowane

Psychoterapia nie może być rozumiana jedynie jako potencjalne rozwiązanie dla zdefiniowanych zaburzeń. W praktyce podjęcie terapii może być też drogą do uwolnienia się od całej gamy dolegliwości (np. seksoholizm, pracoholizm, stres, toksyczne relacje, nerwice i inne). To także ścieżka rozwoju dla osób, które czują się stłamszone przez otaczające je osoby lub sytuacje, borykają się z samotnością lub noszą w sobie uczucia, z którymi nie potrafią się uporać, np. żal, zazdrość, tęsknotę. To także sposób na dotarcie do głębi swojej świadomości.

W wielu przypadkach klienci nie są w stanie jednoznacznie zidentyfikować swojego stanu i sprecyzować czynników odpowiadających za wywołanie problemu. Te często mogą być złożone i tkwić w sferach, do których pacjent może nie mieć dostępu będąc zdany sam na siebie. W procesie psychoterapii klient z pomocą terapeuty dochodzi do źródła problemu, stara się go nazwać, zrozumieć jego konsekwencje i znaleźć rozwiązanie.

Umów się na bezpłatną konsultację psychoterapeutyczną i przekonaj się, czy ten rodzaj terapii pomoże w rozwiązaniu Twoich problemów.