Monika Kaszuba

Monika Kaszuba – Jestem psychologiem-seksuologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji oraz doulą.

Od lat związana jestem ze stowarzyszeniami i fundacjami działającymi na rzecz zdrowia psychicznego.
Swoje doświadczenie zdobywałam między innymi w fundacji TransFuzja, specjalizującą się w pomocy i wspieraniu osób transpłciowych, w fundacji Razem prowadząc socjoterapię dla młodych osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną oraz w fundacji CTM specjalizującej się w terapii mutyzmu, zaburzeń lękowych i tików u dzieci.
Obecnie pracuję w ramach wolontariatu w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym na oddziale dziennym psychiatrii.

Zdobyta wiedza i doświadczenia dotyczące poradnictwa rodzinnego skłoniły mnie do podjęcia pracy i rozwinięcia umiejętności opiniowania sądowego w I Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów w Warszawie, a zarazem umożliwiły wpis na listę biegłych sądowych z zakresu psychologii.

psychoterapia online specjalista

Prowadzę terapię indywidualną, dziecięcą, par i rodzinną w kilku poradniach na terenie województwa mazowieckiego.
Jako doula prowadzę holistyczną opiekę okołoporodową, rozmawiam o oczekiwaniach i obawach związanych z rodzicielstwem, przygotowuję przyszłych Rodziców do nowej roli, wspieram komunikację i mówienie o swoich potrzebach.

Wciąż doskonalę swoje umiejętności biorąc udział w kursach i szkoleniach dotyczących relacji, systemu rodzinnego, zaburzeń seksualnych. Prowadzę także szkolenia dla rodziców, opiekunów, kadry nauczycielskiej z zakresu postępowania terapeutycznego dla dzieci i młodzieży. Pracuję nad autorskim programem terapii zagadnień seksualnych u osób z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną.

Do usłyszenia i zobaczenia!
Monika Kaszuba