ALEKSANDRA KOROTKO-KALISZ

ALEKSANDRA KOROTKO-KALISZ – psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Z całą pewnością Twoja obecność na moim profilu nie jest przypadkowa. Szukasz pomocy dla siebie lub chcesz poprawić swoje relacje z innymi.

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, od lat zajmuje się niesieniem pomocy i wspieraniem ludzi, którzy chcą lepiej zrozumieć siebie i lepiej radzić sobie w życiu. Sesje terapeutyczne prowadzę w atmosferze akceptacji i zrozumienia dla problemów dla moich pacjentów. Jestem towarzyszką drogi prowadzącej do zmiany, dobieram rozwiązania i techniki indywidualnie do każdej osoby. W pracy terapeutycznej wychodzę z założenia, że osoba, która się do mnie zgłasza ma zasoby, by poradzić sobie z wszelkimi problemami.

ALEKSANDRA KOROTKO-KALISZ

Bazując na swojej wiedzy, pomagam jej odkryć na nowo oraz odpowiednio z nich korzystać. Każdą emocję uważam za równie ważną i wartościową. Nie skupiam się na tym, by poszczególnych się wyzbywać, a raczej na nich budować swoją siłę. To właśnie emocje, myśli i zachowania są wzajemnie ze sobą powiązane – jestem o tym przekonana. Dlatego też każdego dnia wspieram, motywuję i pomagam każdemu pacjentowi lepiej zrozumieć siebie i odnaleźć radość życia.

Nigdy nie przestaję się uczyć – ciągle podnoszę swoje kompetencje. Poszerzam swoją wiedzę w innym nurtach terapeutycznych, dietetyce, aby odkrywać nowe rozwiązania. Swoją pracę poddaję ciągłej superwizji, aby móc zapewnić moim pacjentom najwyższą jakość współpracy. Gromadzę różnorodne materiały i publikacje, które później moi pacjenci wykorzystują do pracy własnej pomiędzy sesjami.

Dlaczego warto skorzystać z psychoterapii online? W mojej praktyce prowadziłam psychoterapię stacjonarnie i za pomocą Skype z pacjentami z różnych zakątków świata. Bazując na swoim doświadczeniu mogę śmiało stwierdzić, że efekty są jednakowe. Aby tak było dostosowałam techniki pracy terapeutycznej do pracy przez internet, aby moi pacjenci mogli jak najlepiej z nich skorzystać. Z moich obserwacji wynika, że wiele osób czuje się bardziej swobodnie będąc w domu, co wpływa na większą otwartość i zaangażowanie w proces terapeutyczny.

Po każdej sesji przesyłam moim pacjentom podsumowanie sesji oraz materiały do pracy własnej w formie mailowej, w celu zwiększenia efektywności i szybkości terapii.

Oczywiście nie samą pracą żyje człowiek! Prywatnie wciąż poszukuję nowych wrażeń i chłonę życie wszystkimi zmysłami. Jeśli odpoczywam, to aktywnie. Jeśli się relaksuję, to zdecydowanie przy dobrej książce. Jeśli podróżuję, to w dalekie kraje. Szczególnie upodobałam sobie Azję, którą już odwiedziłam kilka razy i zapewne jeszcze do niej wrócę.

Zapraszam serdecznie,
Aleksandra Korotko-Kalisz

Specjalizacje:

  • Psychoterapia
  • Psychoterapia uzależnień

Edukacja:

  • Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania – psychologia studia magisterskie
  • Akademia Myśli i Emocji – studia podyplomowe z psychoterapii poznawczo-behawioralnej
  • Centrum CBT – kurs z psychoterapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń odżywiania

Aleksandra Korotko-Kalisz – ZnanyLekarz.pl