ALEKSANDRA KOROTKO-KALISZ

ALEKSANDRA KOROTKO-KALISZ – psycholog i psychoterapeuta w procesie certyfikacji.

Ukończyłam studia na kierunku „Psychologia kliniczna” w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, obecnie kontynuuję naukę w Akademii Myśli i Emocji. Tutaj rozwijam swoje umiejętności podczas kursu psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. Na swoim koncie mam także przebyty kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń odżywiania w Szkole Psychoterapii CBT.

Doświadczenie zdobywałam na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu oraz Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych Szpitala Nowowiejskiego, w NZOZ Legionowo w Poradni Zdrowia Psychicznego pracując jako psychoterapeuta, a także w Środowiskowym Domu Samopomocy Osób z Upośledzeniem Umysłowym piastując stanowisko terapeuty zajęciowego. W 2016 roku postanowiłam rozpocząć praktykę także w zakresie prowadzenia psychoterapii on-line, co z powodzeniem kontynuuję do dziś.

ALEKSANDRA KOROTKO-KALISZ

W każdej pracy istotnym elementem jest rozwój, ale przede wszystkim obiektywne spojrzenie na jej rezultaty. Dlatego też swoją pracę poddaję stałej superwizji. To świetne doświadczenie móc czerpać z wiedzy superwizorów, do których należy dr Stanisław Tokarski i Anna Derwich. Wielokrotnie pozwala mi to na zmianę perspektywy postrzegania trudności, z którymi zmagają się moi pacjenci.

W praktyce zawodowej kieruję się standardami pracy opisanymi w Kodeksie etyki zawodowej psychoterapeuty Polskiej Federacji Psychoterapii. Obecnie podjęłam także starania w kierunku członkostwa w The European Society for Research on Internet Interventions, które zajmuje się badaniem efektów pracy terapeutycznej z wykorzystaniem w tym celu Internetu.

Zgodnie z nurtem psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT), sesje terapeutyczne to dla mnie spotkanie dwóch ekspertów. Klient jest tutaj ekspertem od swojego życia, a terapeuta specjalistą od technik oraz metod pomocy. Szkoła CBT jest najlepiej zbadanym podejściem klinicznym psychologii, którego skuteczność potwierdza wiele badań naukowych.

Za co cenię ten nurt najbardziej? Na pewno za skupienie się aktualnych okolicznościach i potrzebach, o których opowiadają klienci w trakcie trwania sesji terapeutycznej. Podczas terapii buduję w nich samoświadomość, umiejętność analizowania swoich myśli i tworzenia adaptacyjnych schematów myślenia. Te kompetencje wypracowane w procesie rozmów i pracy własnej w oparciu o przygotowane materiały między sesjami dają klientom szansę na radzenie sobie z trudnościami.

W pracy terapeutycznej wychodzę z założenia, że osoba, która się do mnie zgłasza ma możliwość, by poradzić sobie z wszelkimi problemami. Bazując na swojej wiedzy, pomagam jej odkryć te pozornie nowe możliwości. Każdą emocję uważam za równie ważną i wartościową. Nie skupiam się na tym, by poszczególnych się wyzbywać, a raczej wskazuję, w jaki sposób można przeżywać je inaczej, bardziej świadomie. To właśnie emocje, myśli i zachowania są wzajemnie ze sobą powiązane – jestem o tym przekonana. Dlatego też każdego dnia wspieram, motywuję i pomagam każdemu pacjentowi lepiej zrozumieć siebie i odnaleźć radość życia.

Oczywiście nie samą pracą żyje człowiek! Prywatnie wciąż poszukuję nowych wrażeń i chłonę życie wszystkimi zmysłami. Jeśli odpoczywam, to aktywnie. Jeśli się relaksuję, to zdecydowanie przy dobrej książce. Jeśli podróżuję, to w dalekie kraje. Szczególnie upodobałam sobie Azję, którą już odwiedziłam kilka razy i zapewne jeszcze do niej wrócę.

Wiesz już o mnie co nieco, teraz zapraszam Cię do zakładki Obszary pomocy. Sprawdzisz w niej, w których obszarach mogę udzielić Ci wsparcia. Jeśli potrzebujesz rozmowy, skorzystaj z konsultacji zapoznawczej i złapmy nić porozumienia już od początku!

Mam za sobą proces terapii własnej, który jest wymagany podczas procesu szkolenia psychoterapeuty CBT.
Teraz mogę pomóc także Tobie!

Do usłyszenia i zobaczenia!
Aleksandra Korotko-Kalisz

Aleksandra Korotko-Kalisz – ZnanyLekarz.pl